İnternet bağlantınız yavaş görünüyor.
Lütfen bekleyiniz.

SOSYAL SORUMLULUK

Sebahattin Yıldız Müzesi

Sebahattin Yıldız Müzesi, kurucusu olan Sebahattin Yıldız’ın çocukluk yıllarından beri kültür ve sanat varlıklarına duyduğu yakın alakanın bir yansıması olarak 2010 yılında kurulmuştur. Müzemizin temel amacı Türkiye ve dünya kültürel mirasının ve sanatının korunması, araştırılması, sergilenmesi ve yayımlanması amacıyla çağdaş standartlara uygun müzecilik ve sergileme faaliyetlerini yürütmektir.

Müzemizde Sebahattin Yıldız’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttüğü Yıldızlar SSS Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren farklı sektörlerin tarihsel çerçevesini yansıtan obje ve belgeler, Sebahattin Yıldız’ın mensubu olduğu köklü ailesinin Osmanlı Devleti yönetimi ile olan yakın münasebetleri nedeniyle armağan edilen kutsal emanetler ve saray armağanlarının yanı sıra Arkeolojik nitelikteki kültür varlıkları ve sikkeler, Etnografik nitelikteki eserler, Osmanlı Dönemi’nden birçok gümüş obje, Osmanlı Nişan ve Madalyaları, el yazması eserler ve askeri tarihimiz ile ilgili belge ve dokümanlar da bulunmaktadır.

Müzemiz koleksiyonu her geçen gün genişlemekte olup bunların en iyi şekilde korunması ve ilmi olarak araştırılarak yayımlanması amacıyla koruma laboratuvarı ve kütüphane hizmetlerimiz de faaliyete geçmiştir. Müzemiz hedefi ülkemiz kültürel mirasımızın korunması konusunda lider enstitülerden biri olmak, kültür varlıklarının gelecek kuşaklara aktarılmasında önemli bir rol oynamaktır.

Kültürel Mirasımıza Sahip Çıkmak İçin…

© 2023 Yıldızlar SSS Holding A.Ş.