İnternet bağlantınız yavaş görünüyor.
Lütfen bekleyiniz.

KURUMSAL

Topluluk Hakkında

YILDIZLAR SSS HOLDİNG Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin YILDIZ, ticaret geleneğine sahip bir ailenin üçüncü kuşak temsilcilerindendir.

TİCARET HAYATINA İLK ADIM

Sebahattin YILDIZ, 1972 yılında Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi tesislerindeki taahhüt ve inşaat işleri ile genç yaşta ticaret hayatına atılmıştır. 1983–2000 yılları arasında inşaat, yol ve taahhüt işleriyle iştigal etmiştir.

SÖĞÜTSEN SERAMİK FABRİKASI

Söğüt Seramik adıyla 1973 yılında kurulan tesise 2000 yılında ortak olunmuş, 2003 yılında da tamamı satın alınmıştır. Tesis, daha sonra Söğütsen Seramik adını almıştır. 2011 yılında yine Söğüt’te bulunan Anatolia Seramik San. A.Ş. satın alınmış ve tesisin adı Söğütsen Seramik A.Ş. Ertuğrul Gazi Şubesi olarak değiştirilmiştir.

2000 yılında İnşaat Şirketi kurulmuştur. Beton santrali, kırma beton eleme ve yıkama tesisleri, beton prekast elemanları ile Cevher Zenginleştirme Tesislerine ait atık depolama alanları bu şirket tarafından inşa edilmektedir.

2001 yılında, Söğütsen Seramik A.Ş.’nin ürettiği seramiklerin iç piyasaya ve yurt dışına ihracatını yapmak amacıyla 3S Madencilik Seramik İnşaat Nakliyat A.Ş. kurulmuştur. Bu şirket, ayrıca, grup şirketlerin ürettiği metalik madenlerin ihracatını da yapmaktadır.

ETİ GÜMÜŞ A.Ş.

2004 yılında yapılan özelleştirme kapsamında Eti Gümüş A.Ş. satın alınmıştır. Metalik hammadde kaynaklarından gümüş madeni, Eti Gümüş Tesisleri’nde işlenerek, ülke ihtiyacının tamamını karşılayacak şekilde ve % 99.9 saflıkta değerlendirilmektedir. Kütahya’da bulunan Eti Gümüş tesisleri, Türkiye’de tüvenan cevherden metal gümüş üretilen tek madencilik kuruluşudur. 2007 yılında Eti Holding’e ait olan Ergani Bakır İşletmeleri, “Eti Gümüş A.Ş. Elazığ Şubesi” olarak Holding bünyesine katılmıştır.

Eti Gümüş A.Ş.’ye ait düzenli depolama atıkları ile demir-çelik fabrikalarının elektrikli ark ocaklarının baca tozlarındaki (EAOT) değerli metallerin (gümüş, çinko ve kurşun) geri kazanımı için projelendirilen “Geri Kazanım Tesisi” yapım aşamasındadır.

“YILDIZLAR SSS HOLDİNG”İN KURULMASI

2005 yılında “Madencilik”, “Seramik-Granit” ve “Enerji-Petrol-Makine” sektörlerinin ağırlıkta olduğu “Yıldızlar SSS Holding A.Ş.” kurulmuştur.

Satış ve pazarlama grubunun ürünlerini bayilerimize en hızlı ve en ekonomik şekilde ulaştırılabilmesi amacıyla 2006 yılında “3S NAKLİYAT A.Ş.”, yine gruba ait bütün sigorta işlemleri ile yurtiçi ve yurtdışı sigortacılık faaliyetlerini yürütmek amacıyla “3S SİGORTA ACENTELİĞİ A.Ş.” kurulmuştur.

2008 yılında Türkiye’nin en büyük çinko-kurşun işletmelerine sahip olan “NESKO Maden ve Tic. A.Ş.”nin isim hakkı ile birlikte satın alınmasıyla büyüme sürdürülmüştür. Aynı yıl Yozgat Akdağmadeni Rasih ve İhsan Maden Ltd. Şti. ile Ordu Kabadüz Zamantı Madencilik Ltd. Şti. de grup bünyesine katılmıştır.

DÜNYANIN EN BÜYÜK ÜRETİM KAPASİTESİNE SAHİP GRANİT FABRİKALARINDAN BİRİ: GRANITO GIRARTO

2006 yılında Çankırı Kurşunlu ilçesinde yapımına başlanılan granit fabrikasında, dünyanın gelişmiş en son teknolojisi ile uluslar arası kalitede “GRANITO GIRARTO” markası adı altında üretime başlanılmıştır.

“YILDIZ BAKIR MADENCİLİK A.Ş.”

Gümüşhane Midi cevher zenginleştirme tesislerinin yapımı tamamlanmak üzeredir. Hammadde sahası bulunan bu tesislerde altın üretimi yapılabilmesi için de çalışmalar sürdürülmektedir.

“GÜMÜŞ MADENCİLİK İNŞ. PETROL TURİZM A.Ş.” kurulmuştur. Petrol ve Gaz Araştırmalarının yapılabilmesi için 9 lisans alınmış, buna ilişkin yatırım çalışmalarına başlanılmıştır.

“3S ENERJİ VE MADEN ÜRETİMİ A.Ş.” kurulmuştur. Çankırı ili Orta ilçesindeki kömür madenini ülke ekonomisine kazandırmak için termik santralin lisansı alınmış ve yapım çalışmalarının hazırlıklarına başlanılmıştır.

YSSS ENTEGRE ORGANİK TARIM VE SÜT ÜRÜNLERİ HAYVANCILIK GIDA İNŞ. TAAH. SAN. VE TİC. A.Ş. kurulmuştur.

2012 yılında “YILDIZLAR SSS PLAZA TURİZM İNŞ. SAN. TİC. A.Ş.” kurulmak suretiyle, turizm sektöründe yatırım çalışmalarına başlanılmıştır.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ KAPSAMINDA;

SÖĞÜTSEN SERAMİK SPOR KULÜBÜ Basketbol takımı kurulmuş olup, önümüzdeki sezon Türkiye Basketbol TB2L’de mücadele edecektir.

ÖZEL SEBAHATTİN YILDIZ MÜZESİ

Kültür ve sanat varlıklarının korunması amacıyla, 2010 yılında “Özel Sebahattin Yıldız Müzesi” kurulmuştur.

Sosyal yardım hizmetleri için “SEBAHATTİN YILDIZ VAKFI” kurulmuştur.

YILDIZLAR SSS HOLDİNG Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin YILDIZ, TBMM tarafından “2010 YILI ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ”ne layık görülmüştür.

Gerek üretim, gerekse insan gücü istihdamında ülkemiz ekonomisine olan katkının vermiş olduğu mutluluk, başarının temelini oluşturmaktadır.

© 2023 Yıldızlar SSS Holding A.Ş.